O nás

Mgr. Bc. Lucie Machová

Mgr. Bc. Lucie Machová

Už od dětství mne vše neustále táhlo pomáhat lidem. Milovala jsem poznávání bylinek a hlavně k čemu je můžeme využít. Od mala jsem hodně sportovala a jelikož moje trenérka byla sportovní lékařka, tak vnímaní každoročních sportovních prohlídek po jejím boku mne neskutečně oslovovalo. I jí vděčím za první ukazování mé životní cesty a lásky, aniž by o tom věděla. Sportovní gymnastika mi poskytla nadprůměrné vnímání vlastního těla, vnímání pohybu v prostoru a mimo jiné i širokou paletu cviků pro své klienty. V prvním ročníku na gymnáziu jsem se dozvěděla o oboru Fyzioterapie. Ten blesk z čistého nebe a doslova cinknutí „Ano, tohle chci umět“ už vytvořilo jasnou cestu, která ovšem byla trošku klikatá, přestože cíl byl jasný - studovat Fyzioterapii. Stejné cinknutí proběhlo na dni otevřených dveří na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. A věřte, cinknutí to bylo tak hodnotné, že jsem na fakultě zůstala 7 let a vystudovala dva obory. Bakalářský program Aplikované tělesné výchovy a magisterský program Fyzioterapie. Aplikovaná tělesná výchova mi dala didaktiku a pochopení různých sportů, kterými jsem si musela projít, jak technicky, tak výkonnostně. Což mne hodně posouvá při rehabilitaci sportovců. Ale tento obor se zaměřuje i na pohybové aktivity pro lidi s nerůznějším handicapem. Ať už sluchovým, tělesným, zrakovým či mentálním.

Obor Fyzioterapie na FTK UP v Olomouci dodnes považuji za velmi kvalitní ba nejkvalitnější v naší republice. Osobní přístup, prostor a čas na praktické dovednosti, ale zároveň velmi těžká teorie nás připravila nejen na práci v ambulancích, ale mnozí z nás jsou aktivní i ve vzdělávání, přednášení na konferencích nebo ve vědecké činnosti. Významných jmen na této fakultě je a bylo opravdu hodně. Nerada bych na někoho zapomněla, ale mezi ty nejvýznamnější a i mému srdci nejbližší je Doc. Stejskal, Mudr. Jiří Poděbradský, Doc. Kateřina Neumannová, PhDr.Smékal, Mgr. Urban a další.

Po ukončení studií vzniklo zanedlouho i Rehaspiro, v tu dobu ještě v Šumperku. Přicházely krásné zkušenosti a pracovní nabídky. Ze sportovní terapie bych zmínila chronologicky Fyzioterapii u české reprezentace žen a mužů ve sportovní gymnastice. Díky sportovní gymnastice a odvedené práci jsem se dostala do Olympijského lékařského a fyzio týmu. Následně mi byla nabídnuta práce jako fyzioterapeut u české reprezentace juda, se kterými spolupracuji dodnes. Komunikace s hlavním trenérem Petrem Lacinou je neskutečná a opravdu mezioborová. Stejně tak práce s judisty jako Lukáš Krpálek, Pavel Petřikov, Jaromír Ježek a dnes i David Klammert a David Pulkabek a další je opravdu obohacující i na lidské úrovni.

Mým největším dosavadním zlomem byla ale kombinace takového mého čtyřlístku a vše se odehrávalo společně po dobu pěti let.

  • Práce v ambulanci s akutními i chronickými lidmi.
  • Práce u vrcholového sportu.
  • Výuka studentů v praktických předmětech na Fakultě sportovních studií v Brně oboru Fyzioetrapie. Přednášení na lékařských a rehabilitačních konferencích.
  • Studium postgraduálního programu oboru Kinantropologie na FSSPS V Brně.

S Olympijským týmem jsem se podívala na několik akcí, největší z nich byly Letní Olmypijské Hry v Riu De Janeiru 2016. A uvidímě jak dopadnou hry v Tokiu, kam mám odevzdanou akreditaci. Tato zkušenost do mé praxe mi dala hlavně spolupráci s významnými lékaři naši republiky a spoustu dalších cenných kontaktů, jak v lékařském oboru, tak i v trenérském.Bc. Kristýna Kubínová

Bc. Kristýna Kubínová

Jmenuji se Kristýna Kubínová a v současné době studuji poslední ročník oboru fyzioterapie na Fakultě zdravotnických věd v Olomouci. Bakalářské studium jsem absolvovala na Fakultě biomedicínského inženýrství v Kladně. V rámci studia jsem prošla praxemi v rehabilitačních, lázeňských i ambulantních zařízeních. Mým velkým koníčkem je od mala sport, což mělo zásadní vliv na výběr budoucího povolání. Mnoho let jsem se závodně věnovala sportovnímu aerobiku, dnes už sportuji pouze rekreačně a občas si s kamarády zaběhnu překážkový závod jako třeba Spartan Race. Mezi mé další záliby patří skaut, kde pracuji s dětmi, což mě velmi baví a naplňuje. Tato zkušenost mi pomáhá při terapiích s dětmi. Terapie je kamarádská a pro děti příjemná.

Kurzy:


  • Spirální stabilizace páteře 1 A, B, C, D
  • Kineziotapping I., II.
  • Fyzioterapie u funkčních poruch dýchání v ambulantní praxi
  • Teorie a terapie funkčních poruch